Przejdź do treści

Konto Socjalne

Zamknięcie konta w mBanku – Instrukcja krok po kroku

  • przez

Zamknięcie konta w mBanku możliwe jest na 4 sposoby. Opiszemy wszystkie krok po kroku w poniższym artykule, podamy również cenne wskazówki oraz najlepsze praktyki przy zamykaniu kont bankowych. 

Od czego zacząć?

Zanim złożysz wypowiedzenie o zamknięcie konta w mBanku warto najpierw zadbać, aby dezaktywować pozostałe produkty takie jak karta do konta, lokaty czy karty kredytowe. Oczywiście wszelkie zobowiązania kredytowe należy spłacić, aby skutecznie zamknąć konto – myślę, że jest to na tyle jasne, że nie trzeba zagłębiać się w dalsze szczegóły.

Ponadto dobrą praktyką jest również zapewnienie kilkunastu złotych na rachunku, tak, aby w okresie wypowiedzenia nie wystąpiło ujemne saldo. W 30 dniowym okresie wypowiedzenia bowiem bank może w dalszym ciągu pobierać opłaty za prowadzenie konta czy kartę debetową. Jeśli na koncie wystąpi saldo ujemne to wówczas cały proces zamykania konta zostanie anulowany. Więcej na temat zabezpieczeń przy zamykaniu rachunków zostało opisane w obszernym artykule: Jak zamknąć konto w mBanku?

Dobrze jest zostawić nawet więcej niż przewidywane opłaty. Tak czy inaczej w dnu zamknięcia konta bank nadwyżkę wyśle na wskazany w wypowiedzeniu numer rachunku w innym banku. Jeśli natomiast nie podamy takiego numeru konta to pieniądze zostaną w banku na nieoprocentowanym depozycje. W dowolnej chwili środki będziemy mogli odebrać.

Zamknięcie konta w mBanku

Sposoby na zamknięcie konta w mBanku

Istnieje kilka sposobów, aby skutecznie zamknąć konto w mBanku. Niektóre są szybsze, inne wymagają trochę więcej czasu. Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Opiszemy po kolei wszystkie dostępne metody na zamknięcie konta w mBanku.

#1 Infolinia

Pierwszym sposobem jest kontakt z infolinią banku. Doradca przyjmie od nas taką dyspozycję. Warto zwrócić uwagę na fakt, że złożenie takiej dyspozycji będzie możliwe tylko i wyłącznie po podaniu identyfikatora oraz teleKODu. Konsultant dodatkowo może zadać pytania weryfikacyjne. Po pozytywnym potwierdzeniu tożsamości będzie możliwe złożenie wypowiedzenia umowy o konto.

Numery, na które można dzwonić:

  • 801 300 800 (dla stacjonarnych z Polski)
  • 426 300 800 (dla pozostałych numerów)

#2 Wizyta w oddziale

Zdecydowanie najlepszy sposób dla osób, które nie są obyte z nowymi technologiami, aplikacjami czy internetem. Tradycyjny sposób na zamknięcie konta w mBanku. Podczas wizyty w oddziale pracownik pokaże krok po kroku co trzeba zrobić oraz na pewno pomoże przy zamykaniu rachunku.

Można już wcześniej wydrukować sobie wzór wypowiedzenia umowy o konto. Wówczas cały proces zajdzie nam o wiele, wiele szybciej. Wzór można bezpłatnie pobrać w artykule na blogu NajlepszeBankowe.pl: Jak zamknąć konto w mBanku?

#3 Korespondencyjnie

Wypełniony wzór wypowiedzenia można również wysłać bezpośrednio na adres korespondencyjny mBanku. Tutaj koniecznie wybierz przesyłkę poleconą, priorytetową z potwierdzeniem odbioru listu. Zapewnia to konkretny dowód, że bank odebrał wypowiedzenie oraz wszelkie załączniki. Takie potwierdzenie przyda się przy ewentualnej reklamacji lub problemów ze strony banku przy zamykaniu konta.

#4 Wypowiedzenie umowy online

Najszybsza i najwygodniejsza forma wypowiadania umowy. mBank jako jeden z nielicznych udostępnia możliwość zamknięcia konta przez internet. Wystarczy złożyć wniosek i po 30 dniach nie będziemy mieć już konta bankowego. W tym celu konieczne będzie zalogowanie się do serwisu internetowego bankowości online. Następnie wchodzimy w Pomoc >> Załatw Sprawę >> Inna Sprawa.

Tam musimy skorzystać z wyszukiwarki, aby odnaleźć opcję „wypowiedzenie umowy”.

Zamknięcie konta w mBanku

Podsumowanie

Jak widać bank umożliwia kilka opcji na zamknięcie konta w mBanku. Dla osób mobilnych, dla których internet nie stanowi wyzwania technologicznego, ale również dla osób starszy, nieobytych w nowych technologiach.

Przy wypowiedzeniu umowy standardowo obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia. W szczególnych przypadkach okres ten może nie być obowiązkowy.

Zamknięcie produktów pokrewnych w mBanku

Większość produktów takich jak na przykład karta do bankomatu możemy zamknąć po prostu zastrzegając bez zamawiania nowej. Zajmuje to kilka minut i również można tego dokonać przez internet lub dzwoniąc na infolinię.

Zamknięcie konta w mBanku

Udało się wypowiedzieć umowę? Za 30 dni już tego konta nie będzie. Co dalej?

Warto zapoznać się z promocjami bankowymi, ponieważ bardziej opłaca się zmieniać bank niż być lojalnym wobec jednego. Banki prześcigają się w różnego rodzaju promocjach, zatem można na tym nieźle zarobić.

Wszystkie promocje zostały opisane na blogu: NajlepszeBankowe.pl

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami!

Zamknięcie konta w mBanku

 

4.9/5 - (14 votes)

Dodaj komentarz