Przejdź do treści

Konto Socjalne

Revolut a zajęcie komornicze

Revolut a zajęcie komornicze: Czy to bezpieczne rozwiązanie?

Revolut a zajęcie komornicze: Czy konto Revolut może być sprawdzone i zwolnione od blokady komorniczej? Czy jest to opłacalne, aby otwierać tam rachunek?

Na wyżej wymienione pytania postaramy się szczegółowo odpowiedzieć w niniejszym wpisie. Omówimy następujące zagadnienie: Konto w Revolut a zajęcie komornicze – w bardzo rzeczywisty sposób. Chodzi o to, że zrobimy pełną analizę, opiszemy słabe punkty, zalety, a także wszystkie haczyki.

Czy warto zatem otwierać konto Revolut? Revolut a zajęcie komornicze?

Wprowadzenie do Revolut a Komornik

Zanim przejdziemy do sedna przeanalizujmy między innymi:

  • Czym w ogóle jest rachunek Revolut?
  • Jakie zapewnia opcje?
  • Dla jakich osób jest to rozwiązanie?
  • Co to jest konto Revolut?

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne zaczęły być często firmy fintechowe, czyli przedsiębiorstwa oferujące karty typu przedpłacone oraz podobne rozwiązania z branży finansowej. Raczej konta powiązane z kartami przedpłaconymi są zagraniczne. W naszym kraju na próżno szukać takich produktów.

Parabank Revolut to jest przedsiębiorstwo znajdujące się w UK z siedzibą w Londynie. Wniosek: to nie jest typowy bank, a zwykła firma, które sprzedaje produkty finansowe typu karty przedpłacone w dodatku związane z obcymi rachunkami.

Dlatego warto mieć to na względzie, ponieważ w tej sytuacji powstaje kolejne poważne zagrożenie z tym związane. Aczkolwiek wszelkie słabe strony, zalety i zagrożenia opiszemy sobie w dalszej części tego artykułu.

Revolut a zajęcie komornicze

Jakie rozwiązania daje Revolut?

Ubiegając się o rachunek pozabankowy w Revolucie w rzeczywistości rejestrujemy się na stronie internetowej przedsiębiorstwaj, możemy zweryfikować tożsamość, w kolejnym etapie jest możliwość zamówić kartę przedpłaconą, zainstalować aplikację i zarządzać swoimi pieniędzmi podobnie jak w przypadku zwykłych kont bankowych.

Dla kogo dedykowany jest rachunek Revolut? Revolut a zajęcie komornicze…

Konto Revolut stworzyli ze względu na osoby płacące za granicą, które dokonują transakcji w wielu walutach. Zapewnia bardzo atrakcyjne przeliczniki przy wymianie walut, kartę przedpłaconą do płacenia w kilkunastu walutach , a także pozostałe ciekawe zniżki kierowane dla podróżników. To jest również świetne rozwiązanie dla firm działających na całym świecie, które robią mnóstwo transakcji w różnych walutach.

Wniosek jest następujący otwieranie rachunku w firmie Revolut może się opłacać pod pozorem, że dużo podróżujemy i zlecamy przelewy w różnych walutach świata ewentualnie posiadamy firmę handlującą z klientami z innego kraju. A więc NIE JEST to idealne konto dla osób, które żyją na co dzień w Polsce.

Dla takich osób polecamy rachunek bankowy w Niderlandach w zwykłym banku online.

Powiązany artykuł: Konto w Holandii bez meldunku – INSTRUKCJA KROK PO KROKU >>

Revolut a zajęcie komornicze


Revolut a zajęcie komornicze: Czy Revolut jest bezpieczny?

Teoretycznie parabank Revolut jest poza rejestrem OGNIVO ze względu na to, że to nie jest standardowe konto bankowe co ważne firma ma zarząd w obcym kraju. System OGNIVO, w którym komornicy sprawdzają ilość rachunków bankowych ma zastosowanie tylko i wyłącznie w naszym kraju i są tam głównie banki. Dlatego finanse na koncie Revolut nie podlegają blokadzie. Jednakże karta przedpłacona Revolut posiada kilka słabych punktów, o których już wspominaliśmy, w dodatku jest powszechne ryzyko tego, że w sytuacji zbankrutowania firmy stracisz wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie.

I nawet jeżeli bank nie bankrutuje z praktycznie od razu, w dodatku pieniądze w banku są zagwarantowane różnymi Funduszami, o tyle zwykła firma będzie mogła zbankrutować i w tej branży jest to raczej powszechne.

Podsumowanie

Konto Revolut a komornik to jest bardzo pewne rozwiązanie. Natomiast z powodu na różnego rodzaju słabe strony również problemy z obsługą rachunku czy bezpieczeństwa zdecydowanie rozsądniej sprawdzić inne sposoby.

Najważniejsze słabe strony konta Revolut to na przykład:

  • brak polskich numerów kont (zgadza się, kiedyś naprawdę były, jednak wycofano je od 2020 r.),
  • nie ma możliwości przyjmowania pensji na konto od pracodawcy,
  • bardzo wysokie opłaty za przelewy na konto z obcych rachunków,
  • dość wysokie prowizje za wyciąganie gotówki kartą przedpłaconą z bankomatów,

Zalety rachunku Revolut to tylko atrakcyjne kursy wymiany walut , a także sposobność płacenia kartą prepaid dosłownie na całym kontynencie. Również Revolut oferuje bardzo interesujące rozwiązania w zakresie kart dla przedsiębiorstw z całego świata w tym także z Polski.

Warto nadmienić, że konta firmowe również są bezpieczne od zajęć komornika sądowego w momencie tego rozwiązania. Alternatywną ofertą także dla firm jest darmowe konto bankowe w Holandii bez meldunku.

Pozostałe artykuły na KontoSocjalne.pl


Revolut a zajęcie komornicze

4.8/5 - (29 votes)