Przejdź do treści

Konto Socjalne

konto socjalne jak założyć

Konto Socjalne PKO BP Bank Polski – Czy rzeczywiście to działa?

  • przez

Konto Socjalne PKO BP: Czy rzeczywiście działa, a bank oferuje swoim klientom w ofercie konto socjalne? W jaki sposób założyć konto socjalne? Czy konto socjalne PKO BP jest bezpieczne, a komornik nie zajmie pieniędzy na rachunku?

W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. Wyjaśnimy czym jest konto socjalne i dlaczego żaden bank w Polsce nie ma takiego konta w swojej ofercie. Zaskoczeni? Czytajcie w takim razie dalej, aby dowiedzieć się jak naprawdę funkcjonuje konto socjalne, gdzie jest uznawane, a przede wszystkim jak otworzyć konto socjalne.

Uwaga! W prawie bankowym, jak i we wszelkich regulaminach nie istnieje pojęcie Konta Socjalnego. W tym artykule wyjaśniamy dokładnie co to jest, na czym polega oraz piszemy prawdę na ten temat. W żadnym stopniu nie wprowadzamy klientów w błąd – wręcz przeciwnie – prostujemy błędne informacje, które pojawiają się na niektórych innych blogach. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu od początku do końca.

Wstęp: Konto Socjalne PKO BP

To czym w zasadzie jest konto socjalne, skoro żaden bank nie ma takiego konta w ofercie? Generalnie jest to zwykły rachunek bankowy – może być otwarty w dowolnym banku. Status „konta socjalnego” nadajemy takiemu rachunkowi jedynie u komornika. Tylko komornik może traktować takie konto jak „konto socjalne”, a warunek jest bardzo prosty – wpływy na konto muszą być jedynie z tych źródeł, które nie podlegają zajęciom komorniczym, czyli: 500+, alimenty, zasiłki oraz pozostałe świadczenia socjalne.

NIE MOŻNA MIESZAĆ DOCHODÓW! A tym bardziej nie polecamy oszukiwać komornika. To od komornika zależy czy ustosunkuje się do naszej prośby. Po założeniu konta trzeba przygotować specjalne pismo oraz wysłać do komornika. Wzór pisma o konto socjalne znajdziesz w tym artykule – poniżej.

Obrazek Konto Socjalne PKO BP Bank Polski


Pobierasz zasiłek socjalny?

Konto Socjalne przeznaczone jest głównie dla osób, które narażone są na zajęcia środków na koncie bankowym. To nie jest zasada, ponieważ coraz więcej osób po prostu otwiera drugi rachunek, aby oddzielać swoje wpływy i rozsądniej zarządzać finansami.

W przypadku osób zagrożonych postępowaniem egzekucyjnym (komorniczym) konto socjalne to konieczność.

ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>

Jeśli chcesz posiadać konto socjalne – musisz założyć nowe, drugie konto w banku. Można tego dokonać w dowolnie wybranym banku. Najważniejsze jest jednak to, aby posiadać co najmniej dwa konta, gdzie jedno przeznaczone będzie jedynie do wpływów socjalnych (konto socjalne), a drugie do wypłaty, rozliczeń z rodziną czy wykonywania innych transakcji.


Konto Socjalne PKO BP – jak założyć?

Tak jak wspominaliśmy – nie ma takiego konta w PKO BP, ani innym banku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć zwykłe konto w PKO BP (np. konto, które premiuje dodatkowo beneficjentów 500+ – jest takie konto w ofercie PKO BP – sprawdź w rankingu na tej stronie >> ). Następnie zwykłe konto w banku przekształcić w konto socjalne u komornika wysyłając pismo z informacją.

Konto Socjalne PKO BP – jak to wygląda w praktyce?

Bank traktuje takie konto jak zwykłe konto. Pobiera swoje opłaty i prowizje, a w rozmowie z doradcą banku nie używa się pojęcia „konto socjalne”. Prawdopodobnie nie będzie wiedzieć nawet o co chodzi…

Wysyłając informacje na piśmie do komornika – komornik wie, że wpływy na to konto pochodzą ze źródeł, których nie może blokować. Zatem nie blokuje takich środków – mimo, że konto będzie widzieć w systemie.

Pełną instrukcję oraz bezpłatny wzór pisma, które należy wypełnić oraz wysłać do komornika znajdziecie w dalszej części tego artykułu!

W związku z powyższym – konto socjalne może być założone w dowolnym banku. Możemy wybrać dowolną ofertę dostępną w polskich bankach. Następnie wysyłamy specjalne pismo do komornika, a także zmieniamy numery kont bankowych w ZUS lub wszelkich innych wnioskach o świadczenia socjalne.


Instrukcja krok po kroku – Konto Socjalne PKO

Musimy wykonać dwa, niezwykle ważne kroki:

Krok #1: Zakładamy dowolne konto osobiste (najlepiej przez internet – będzie szybciej) – W tym celu dobrze jest skorzystać z Rankingu Kont Osobistych (na tej stronie). Możemy wybrać nie tylko najlepszą i najtańszą ofertę, ale również mamy możliwość znaleźć konto z ciekawą promocją oraz zgarnąć np. 200 zł za samo założenie konta i spełnienie kilku prostych warunków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć konto w PKO BP.

IMG Konto Socjalne PKO BP Bank Polski

 

Krok #2: Wyślij pismo do komornika – pobieramy wniosek, a następnie wysyłamy do komornika.

Ostatnim krokiem, zdecydowanie najważniejszym jest zaadresowanie pisma do komornika. Pismo o konto socjalne możesz pobrać TUTAJ – całkowicie bezpłatnie.


Jak uzupełnić wniosek do komornika?

Jeśli masz już pobrany wniosek to wystarczy wypełnić wszystkie puste pola. Co dokładnie powinno znaleźć się w dokumencie?

  • miejscowość, data – gdzie i kiedy wypełniamy wniosek,
  • imię, nazwisko, adres oraz PESEL, aby komornik wiedział o kogo dokładnie chodzi,
  • dane komornika oraz numer sprawy,
  • krótkie oświadczenie, wskazanie banku oraz numeru dokładnego konta bankowego,
  • jakie świadczenia będziemy przyjmować na wskazane konto.

Na końcu podpisujemy własnoręcznie całość i wysyłamy na adres kancelarii komornika. Można wysłać listem poleconym, priorytetowym z potwierdzeniem odbioru lub osobiście dostarczyć.


konto socjalne jak założyć

Tagi: pko konto socjalne, konto socjalne pko bp, pko bp konto socjalne, konto socjalne pko sa.

Rate this post