Przejdź do treści

Konto Socjalne

Konto Socjalne mBank – jak założyć?

 • przez

Konto socjalne mbank – czy jest możliwe założenie konta socjalnego w mbanku? W jaki sposób założyć bezpieczne konto dla świadczeń socjalnych? Czy bank w ogóle posiada w ofercie konto socjalne? W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania oraz wyjaśnimy krok po kroku jak założyć konto socjalne mBank.

 

Uwaga! W prawie bankowym, jak i we wszelkich regulaminach nie istnieje pojęcie Konta Socjalnego. W tym artykule wyjaśniamy dokładnie co to jest, na czym polega oraz piszemy prawdę na ten temat. W żadnym stopniu nie wprowadzamy klientów w błąd – wręcz przeciwnie – prostujemy błędne informacje, które pojawiają się na niektórych innych blogach. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu od początku do końca.

Wstęp: Konto Socjalne mBank

Na samym początku warto zacząć od definicji: czym jest konto socjalne i kto może korzystać z takiego konta? A więc konto socjalne to specjalne konto w banku, na które mogą wpływać jedynie dochody z wszelkich zasiłków socjalnych, do których wliczamy między innymi:

 • zasiłki dla bezrobotnych,
 • świadczenia 500+.
 • alimenty,
 • zasiłki stałe, okresowe, specjalne i celowe,
 • zasiłki i pożyczki na ekonomiczne usamodzielnienie,
 • oraz wszelkie pozostałe świadczenia, które nie podlegają egzekucji komorniczej…

Pobierasz jeden z powyższych zasiłków? W takim razie założenie konta socjalnego to absolutny obowiązek.

Konto socjalne jest wolne od zajęć komorniczych, ponieważ na konto socjalne będą przelewane tylko takie świadczenia, których komornik nie ma prawa zajmować.

UWAGA! Nie wolno mieszać dochodów i odradzamy wszelkiego rodzaju oszustwa czy nadużycia w tej kwestii. Warto podejść do tematu jak najbardziej uczciwie. 

ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>

Zatem, aby posiadać konto socjalne konieczne będzie założenie drugiego konta w banku, na które będą wpływać jedynie wymienione wyżej świadczenia. Konto bankowe, które aktualnie posiadamy musi zostać do wszelkich rozliczeń za rachunki, z rodziną, z przyjaciółmi czy z pracodawcą. Możesz posiadać dowolną ilość kont bankowych – jest to w pełni legalne.

Konto Socjalne mBank

Konto Socjalne mBank – jak założyć?

WAŻNE! Wyjaśnijmy od razu jedną kwestię. W prawie bankowym, jak i w regulaminach bankowych nie istnieje w ogóle pojęcie konta socjalnego. W związku z tym w żadnym banku nie ma typowej oferty konta socjalnego. Konto socjalne to pojęcie, które funkcjonuje jedynie w „żargonie” komorniczym.

Co to oznacza?

Jeśli zadzwonimy do banku z pytaniem o konto socjalne to doradca/konsultant nawet nie będzie wiedzieć o co chodzi, ponieważ dla banku jest to najzwyklejsze konto bankowe.

Konto socjalne powstaje dopiero po wysłaniu specjalnego pisma do komornika (wzór takiego pisma znajdziesz do pobrania całkowicie bezpłatnie na naszej stronie – w dalszej części tego artykułu wraz z instrukcją jak wypełnić i złożyć u komornika).

Tak samo bank nie zajmuje nam środków na koncie sam z siebie, ponieważ komornik zleca to bankowi. Zatem, aby uniknąć wszelkich zajęć komorniczych na koncie musimy wysłać specjalne pismo do komornika. Rozmowy z bankiem w niczym nam nie pomogą, ponieważ banki muszą przestrzegać obowiązujących przepisów prawa i realizować dyspozycje od komornika.

To bardzo ważne, aby to rozróżniać i nie dzwonić do banku w sprawie konta socjalnego, ponieważ konto socjalne to pojęcie, które występuje tylko i wyłącznie u komornika. Dla banków będą to najzwyklejsze konta bankowe. Jeśli komornik nie będzie wysyłać pisma do banku o zajęcie konta socjalnego, to bank nie będzie blokować środków na nim – proste 🙂

ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>

Jak zatem założyć konto socjalne mbank?

Trzeba zrobić dokładnie dwa kroki:

 1. Założyć dowolne konto bankowe przez internet – polecamy Ranking Kont Osobistych – najlepszy Ranking w Polsce. Warto znaleźć bezpłatne lub tanie konto – po co dodatkowo płacić lub przepłacać?
 2. Wysyłamy specjalne pismo do komornika, które nada status „konta socjalnego” do tego rachunku bankowego i komornik będzie wiedzieć, że wskazanego konta nie powinien zajmować.

Konto Socjalne mBank

Poniżej szczegółowy opis każdego z kroków…

Krok #1: Złóż wniosek o konto w banku

Warto założyć konto przez internet, w tym celu polecamy skorzystać ze szczegółowego i najlepszego w Polsce Rankingu Kont Osobistych na tej stronie >>

[elementor-template id=”1152″]

Krok #2: Wyślij pismo do komornika

Drugim krokiem, zdecydowanie najważniejszym jest wysłanie specjalnego pisma do komornika. Pismo o konto socjalne możesz pobrać TUTAJ – całkowicie bezpłatnie.

Jak wypełnić pismo do komornika?

Wzór wniosku o nadanie statusu „konta socjalnego” dla rachunku ROR w zasadzie jest gotowym pismem. Wystarczy wypełnić jedynie puste wykropkowane miejsca. Co dokładnie trzeba wpisać?

 • imię i nazwisko oraz adres, w celu identyfikacji osoby składającej wniosek,
 • miejscowość i data,
 • następnie wpisujemy dane komornika, do którego będzie wysłane pismo oraz numer sprawy (jeśli posiadamy),
 • następnie wypełniamy krótkie oświadczenie, oraz wpisujemy numer rachunku, na który będą wpływać świadczenia socjalne, zatem najpierw musimy założyć konto oraz w pełni je aktywować, aby uzyskać numer konta – najszybciej i najsprawniej będzie jeśli otworzymy konto przez internet,
 • na samym końcu zaznaczamy jeszcze jaki dokładnie to bank oraz jakie świadczenia będziemy przyjmować,
 • zostaje jedynie czytelny podpis.

Tak wypełnione pismo możemy zanieść do kancelarii komorniczej lub wysłać listem poleconym, priorytetowym. Polecam wybrać opcję z potwierdzeniem odbioru przesyłki – wówczas mamy dowód, że pismo zostało dostarczone do komornika. W przypadku jeśli komornik robiłby jakiekolwiek problemy w tej sprawie warto złożyć skargę na czynności komornika – więcej dowiesz się z tego artykułu.

Podsumowanie: Konto Socjalne mBank

Zatem czy można posiadać konto socjalne mbank? Skoro konto socjalne może zostać założone w dowolnym banku – można też założyć w mBanku. Przy czym przed podjęciem decyzji warto zajrzeć do Rankingu Kont Osobistych, aby sprawdzić czy nie ma lepszych, tańszych lub całkowicie bezpłatnych ofert konta bankowych. To jest chwila, a często odpowiedni wybór konta pozwala zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych rocznie!

ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>

Nie zapomnij również o najważniejszych kwestiach (konto socjalne mBank):

 • nigdy nie mieszaj dochodów na dwóch rachunkach – w przeciwnym wypadku komornik zacznie blokować oba rachunki,
 • wyślij pismo do komornika – wraz z potwierdzeniem odbioru, a w przypadku problemów ze strony komornika złóż skargę na czynności komornicze,
 • pamiętaj, że jako dłużnik masz wszelkie prawa do uczciwego i sprawiedliwego traktowania, a żadna instytucja nie może Cię dyskryminować!

Konto Socjalne mBank

4.9/5 - (35 votes)