Konto Socjalne BNP Paribas (dawniej BGŻ BNP Paribas): Czy w rzeczywistości istnieje taka oferta? W jaki sposób założyć konto socjalne BNP Paribas? Czy takie konto jest bezpieczne i pieniędzy nie zajmie komornik? W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania związane z kontem socjalnym w tym banku. Pokażę krok po kroku jak założyć konto socjalne BNP Paribas, jak przekształcić konto i nadać mu odpowiedni status, a także obalę najczęstsze mity związane z rachunkami socjalnymi.
Wstęp: Konto Socjalne BNP Paribas (BGŻ)
Zacznijmy od tego czym jest konto socjalne, kto może założyć takie konto i jak w ogóle korzystać? Według najczęściej spotykanej definicji konto socjalne to nic innego jak specjalny rachunek, na który powinny wpływać tylko i wyłącznie świadczenia socjalne, do których zaliczamy przykładowo: zasiłki, 500+, alimenty oraz wszelkie inne środki wypłacane przez państwo.
Pobierasz jakikolwiek zasiłek, dodatek, 500+, 300+ itd? To założenie konta socjalnego będzie bardzo przydatne!
Z konta socjalnego korzystają głównie osoby, którym grożą blokady komornicze na zwykłym rachunku, ale nie tylko! Coraz więcej osób powiększa swoją świadomość finansową i z wielu względów warto rozdzielić przychody prywatne od tych socjalnych.
W przypadku osób z zajęciem komorniczym – konto socjalne to absolutna KONIECZNOŚĆ. W takim wypadku nie można również mieszać dochodów na tych kontach, ponieważ jeśli komornik się zorientuje to prawdopodobnie nie będziemy mogli założyć kolejnego konta socjalnego.
UWAGA! Nie wolno mieszać dochodów! Stanowczo odradzamy wszelkiego rodzaju oszustwa czy nadużycia w tej kwestii.
ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>
Wniosek jest taki, że aby posiadać konto socjalne – musisz założyć nowe, drugie konto w banku. Można tego dokonać w dowolnie wybranym banku. Najważniejsze jest jednak to, aby posiadać co najmniej dwa konta, gdzie jedno przeznaczone będzie jedynie do wpływów socjalnych (konto socjalne).
Konto Socjalne BNP Paribas (BGŻ) – jak założyć?
UWAGA! W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na fakt, iż w prawie bankowym, a także we wszelkich dokumentach, umowach czy regulaminach NIE ZNAJDZIEMY pojęcia „konto socjalne”. Nie ma czegoś takiego w banku, więc dla banku będzie to zawsze zwykłe konto bankowe. Doradca w banku prawdopodobnie nie będzie w ogóle wiedzieć o co chodzi.
Rzecz w tym, że „konto socjalne” to pojęcie, które funkcjonuje jedynie w żargonie osób zadłużonych, a status konta zmienia się jedynie kierując odpowiednie pismo do komornika.
ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>
Jak to wygląda w praktyce?
Dla banku jest to zwykłe konto, natomiast po wysłaniu pisma do komornika – komornik wie, że ma tego konta nie sprawdzać i nie zajmować. Dlatego tak ważne jest, aby uczciwie podejść do tego i pod żadnym pozorem nie próbować przyjmować innych świadczeń. Komornik może sprawdzać takie konto, ale nie będzie automatycznie blokować środków jak ma to miejsce w przypadku zwykłych kont bankowych.
Pełną instrukcję oraz bezpłatny wzór pisma, które należy wypełnić oraz wysłać do komornika znajdziecie w dalszej części tego artykułu!
W związku z powyższym – konto socjalne może być założone w dowolnym banku. Możemy wybrać dowolną ofertę dostępną w polskich bankach. Następnie wysyłamy specjalne pismo do komornika, a także zmieniamy numery kont bankowych w ZUS lub wszelkich innych wnioskach o świadczenia socjalne.
Jak zatem założyć konto socjalne BNP Paribas lub dowolnym innym banku?
Musimy wykonać dwa, niezwykle ważne kroki:
Krok #1: Zakładamy dowolne konto osobiste (najlepiej przez internet – będzie szybciej) – W tym celu dobrze jest skorzystać z Rankingu Kont Osobistych (na tej stronie). Możemy wybrać nie tylko najlepszą i najtańszą ofertę, ale również mamy możliwość znaleźć konto z ciekawą promocją oraz zgarnąć np. 200 zł za samo założenie konta i spełnienie kilku prostych warunków 🙂
ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>
Krok #2: Trzeba pobrać wzór wniosku o konto socjalne, wypełnić prawdziwymi danymi, podpisać i wysłać do komornika prowadzącego sprawę.
INSTRUKCJA JAK ZAŁOŻYĆ KONTO SOCJALNE
Krok #1: Złóż wniosek o konto w banku (załóż konto przez internet)
Najlepiej otworzyć rachunek bezpośrednio przez internet, w tym celu warto skorzystać z najlepszego w Polsce Rankingu Kont Osobistych na tej stronie >>
[elementor-template id=”1152″]
Krok #2: Wyślij pismo do komornika
Ostatnim krokiem, zdecydowanie najważniejszym jest zaadresowanie pisma do komornika. Pismo o konto socjalne możesz pobrać TUTAJ – całkowicie bezpłatnie.
Jak wypełnić pismo do komornika?
Jeśli masz już pobrany wniosek to wystarczy wypełnić wszystkie puste pola. Co dokładnie powinno znaleźć się w dokumencie?
- miejscowość, data – gdzie i kiedy wypełniamy wniosek,
- imię, nazwisko, adres oraz PESEL, aby komornik wiedział o kogo dokładnie chodzi,
- dane komornika oraz numer sprawy,
- krótkie oświadczenie, wskazanie banku oraz numeru dokładnego konta bankowego,
- jakie świadczenia będziemy przyjmować na wskazane konto.
Na końcu podpisujemy własnoręcznie całość i wysyłamy na adres kancelarii komornika. Można wysłać listem poleconym, priorytetowym z potwierdzeniem odbioru lub osobiście zanieść.
Podsumowanie: Konto Socjalne BNP Paribas (BGŻ)
Konto socjalne może być założone w dowolnym banku. Warto sprawdzić wszystkie oferty i wybrać tą najlepszą. Nie trzeba kierować się jednym bankiem – być może znajdziesz o wiele lepszą ofertę dla siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie sprawdź Ranking Kont Osobistych na blogu NajlepszeBankowe.pl. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych rankingów jakie kiedykolwiek powstały.
ABY OTWORZYĆ KONTO SOCJALNE TRZEBA OTWORZYĆ NOWE, DRUGIE KONTO BANKOWE – > WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ Z RANKINGU KONT BANKOWYCH TUTAJ >>
Lepsze, tańsze konto oznacza często oszczędności rzędu kilkuset złotych w skali roku. Jak dla mnie jest to kwota, dla której warto poświęcić kilka minut więcej na poszukiwanie dobrego konta bankowego 🙂