Przejdź do treści

Konto Socjalne

Konto bez dostępu komornika - gdzie założyć konto, żeby nie zajął komornik

Konto bez dostępu komornika – gdzie założyć konto, żeby nie zajął komornik?

  • przez

Konto bez dostępu komornika czy jest możliwość otworzyć mieszkając w Polsce? Czy bardziej sprawdzonym sposobem będzie założenie rachunku poza granicami? Zobacz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na dot. konta bez dostępu komornika. Wszystkie najistotniejsze informacje w jednym miejscu. W jakim banku komornik nie znajdzie konta?


Czy można znaleźć Konto bez dostępu komornika mieszkając w Polsce?

W zasadzie każdy bank w naszym kraju skorelowany jest do systemu OGNIVO. Właściwie co to jest przytoczony system i dlaczego jest on taki ważny w kontekście opisywanego tematu – omówimy nieco później.

Ze względu na system OGNIVO praktycznie każdy komornik czy urzędnik może dowiedzieć się gdzie dokładnie mamy rachunek. Od tej zasady są różne wyjątki – wiadomo jak to jest z takimi rozwiązaniami – czasami po prostu zawodzą. Jednak to czy i jak komornik sądowy sprawdzi konto zależy od mnóstwa czynników.

Dlatego dobrze jest próbować założyć konto w dowolnym innym banku. Jednakże musisz to wykonać rozważnie. Dowiedz się więcej na opisywany temat konta bez komornika: Konto Bez Komornika – w jakim banku komornik nie zablokuje konta?

Konto bez dostępu komornika - konto bez komornika

Sprawdźmy jak komornik może znaleźć i zająć pieniądze na koncie?

Za tym wszystkim stoi wspomniany już w niniejszym artykule o rejestrze OGNIVO. To jest dokładne miejsce, gdzie komornik sądowy ma możliwość uzyskać informacje odnośnie kont bankowych dowolnej osoby w Polsce.

Każdy bank ma prawny obowiązek wysyłać raporty jaka osoba posiada bieżący rachunek właśnie w OGNIVO. To szybki sposób do tego, żeby komornik dowiedział się gdzie dokładnie masz konto bankowe. W kolejnym kroku urzędnik po prostu wysyła nakaz zajęcia pieniędzy na rachunku.

Kiedy dokładnie komornik blokuje pieniądze? Czy jest Konto bez dostępu komornika jest bezpieczne?

Jeżeli środki zostały zablokowane to instytucja bankowa ma obowiązek zablokować wskazaną kwotę przez okres 7 dni. Dopiero po tym czasie wysyła przelew do komornika. Musisz pamiętać, że bank musi przeliczyć i zostawić na koncie kwotę wolną od zajęcia.

We wspomnianym okresie możesz oczywiście złożyć skargę na komornika jeśli powiedzmy środki zostały zablokowane przez przypadek ewentualnie można dzwonić do banku jeśli zostały zajęte pieniądze, które nie podlegają egzekucjom na przykład wszelkie środki socjalne, z programu 500+ czy alimenty.

Otrzymujesz dowolne świadczenia socjalne? Polecam sprawdź ten artykuł: Konto Socjalne, czyli jak zabezpieczyć świadczenia przed komornikiem?

Konto bez dostępu komornika

Czy jest w ogóle Konto bez dostępu komornika? Gdzie można otworzyć?

O ile polskie banki raczej w większości są w rejestrze OGNIVO. Można trafić na pewne wyjątki, błędy lub liczyć na fart, że komornik sądowy nie będzie prześwietlać nas we wspomnianym rejestrze co jakiś czas. Nie mniej z systemu OGNIVO wyłączone są w całości banki poza granicami PL. OGNIVO jest to typowa, polska baza, w związku z tym nie przetwarza danych z zagranicznych instytucji.

Możemy wyciągnąć następujący wniosek – bez problemu masz możliwość założyć rachunek w banku za granicą. Z jednej strony może to być raczej skomplikowane bez znajomości języka, nie mając zatrudnienia czy zameldowania w innym kraju.

Jeśli nie ma takiej opcji to warto rozważyć, aby skorzystać z internetowych banków, które oferują konta dla Polaków.

Konto bez dostępu komornika, a konto za granicą

Bez dwóch zdań najbardziej rozpoznawalne rozwiązania to Skrill, Revolut, Wise czy Wirex. Jednakże nie wszystkie rachunki są godne polecenia. Niektóre banki ze względów bezpieczeństwa blokują większe kwoty i raczej ciężko jest później porozumieć się z bankiem w obcym języku (jak np, w N26),

Konto bez dostępu komornika a PayPal

Konto Paypal musi być zintegrowany z polskim kontem bankowym w standardowym banku w Polsce – a zatem mamy zablokowane środki na polskim rachunku to i tak nie przelejemy na Paypal więcej pieniędzy niż możemy trzymać w ramach kwoty wolnej od zajęcia. Dodatkowo PayPal nie udostępnia żadnych kart bankomatowych, nie przyjmiemy tam wypłaty i nie ma gwarancji BFG.

Konto bez dostępu komornika a Revolut

Dość popularnym ostatnio rozwiązań jest konto Revolut, ale działa podobnie. Wyjątek stanowi fakt, że można zamówić kartę debetową, jednakże rachunek ma bardzo dużo ograniczeń i minusów. Nie możesz dostać tam wypłaty, a konto raczej musi być doładowane z polskiego konta. Dodatkowo rachunek Revolut to rozwiązanie przeważnie dla turystów.

Konto bez dostępu komornika a Wise

Z własnego doświadczenia, oraz innych naszych odwiedzających poleca właśnie tam założenie konta. Poznaj wszelkie zalety tego Międzynarodowego Konta Bankowego.
Bank oferuje zdecydowanie szersze korzyści, funkcje, o wiele więcej walut między innymi konto w złotówkach oraz wielowalutową kartę debetową. Możliwość zamówienia sobie innych, bezpłatnych, internetowych kart. Możemy tam założyć również konto firmowe, a aplikacja bankowa jest co najmniej 20 razy staranniej dopracowana.

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze – to dobrze rozważyć od razu sprawdzenie konta na tej stronie >>

Konto bez dostępu komornika


Podsumowanie: Konto bez dostępu komornika

Konto bez dostępu komornika jest oczywiście możliwym sposobem, a zadłużone osoby, które jakkolwiek chciałyby ochronić swoje finanse mają ku temu okazję. Warto w pierwszej kolejności przetestować założenie rachunku w innym, polskim banku. To rozwiązanie jest często sprawdzalne, szybkie i praktycznie bezproblemowe.

Jeśli w twoim przypadku nie zadziała to – dobrze rozważyć założenie konta w zagranicznym, internetowym banku. Wszelkie zagraniczne rozwiązania z ofertą dla rodaków możesz zawsze śledzić na portalu NajlepszeBankowe.pl.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy na KontoSocjalne.pl >>


Konto bez dostępu komornika - gdzie założyć konto, żeby nie zajął komornik

TAGI: konta bez dostępu komorników, konto bezpieczne od komornika, konto bez możliwości dostępu komornika.

4.8/5 - (52 votes)